Companies

This newspaper is published in Companies category

COMPANIES

7,534

Işığın sönmedi , sönmeyecek !

Ülkenin dört bir yanı huzursuz ve gergin bir şekilde doktorun ağzından çıkabilecek güzel kelimeleri beklerken umudunu kaybetmemek adına dik durmaya çalışıyordu . İlim dese dahi o an ülkenin insanları için en hakiki yol gösterici kendisiydi . Ve bir yol ayrımı söz konusu olduğunda tıpkı savaşta olduğu gibi hastalığı da alt edebilir ümidiyle çocuğu yaşlısı herkes onun için dualar etti ve bekledi .

Saatler 09:05'i gösterdiği an Türkiye Cumhuriyeti'nin mimarı , yol göstericisi Mustafa Kemal Atatürk sonsuzluğa erdi .

Sonsuz olmak bir liderin yaptığı işleri ne kadar doğru yaptığının göstergesidir . Bugün kendisini hiç görmese de , duymasa da onun fikirlerinin nesiller boyunca miras olarak taşınmak , hitabesini her Türk gencinin misyon olarak kayıtsız şartsız benimsemek ve tabi ki bizlere armağan ettiği ülke ve yaşayış biçimi bunun en güzel kanıtıdır .

Bugün 10 kasım 2015 , 77 yıl önce uğurladığımız Ata'mızı geçmişte büyüklerimizin hissettiği duygular içerisinde özlem ve rahmetle anıyoruz .

IŞIĞIN HİÇ SÖNMEDİ , SÖNMEYECEK !

#MustafaKemalAtatürk #10Kasım #Papiroom

152

3

19

Bu haber, Papiroom üyesi Papiroom tarafından oluşturulmuştur. Papiroom tarafından herhangi bir düzenleme yapılmamıştır. Siz de Papiroom'da kendi gazetenizi oluşturabilir ve içeriklerinizi okurlarınızla buluşturabilirsiniz.

COMMENTS
POPULAR NEWS

...